

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 100 MHz |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.06882 | $0.68820 |
| 50 | $0.05413 | $2.70650 |
| 100 | $0.04257 | $4.25700 |
| 500 | $0.03129 | $15.64500 |
| 1000 | $0.02753 | $27.53000 |
| 3000 | $0.02505 | $75.15000 |
| 5000 | $0.01979 | $98.95000 |
| 10000 | $0.01564 | $156.40000 |
